Többmilliós támogatás juthat az egyetemi startupoknak

A Startup Campus University húszmillió forinttal áll az egyetemi startupok mögé. Az inkubációs projekt kezdőbefektetését kilencedik alkalommal kaphatják meg a programba kerülők, amely hatalmas lendületet adhat az ígéretes egyetemi startupoknak.
Az egyetemi innovációk felkarolásáért életre hívott inkubációs program a Hiventures kezdeményezése, amely kilencedik alkalommal hirdeti meg pályázatát a Startup Campus és az MFB csoport égisze alatt. Gyakorlatilag bármilyen ötletet szívesen látnak a szervezők, de minden alkalommal témaköröket jelölnek ki. Kiemelt figyelmet kap a logisztika, kikötői technológia és tengeri közlekedés témaköre, elsősorban ezekben várják 2021-ben a jelentkezők anyagait.

A csapatba kell egy egyetemista
A programba választott startupok összesen hathetes vállalkozásfejlesztési képzésen vehetnek részt, a legjobbak 20 millió forintos kezdőbefektetést is elnyerhetnek a Hiventures szerint. A képzéssel kapcsolatban kifejtették tájékoztatásukban, hogy a lean startup módszertannal és az üzleti modellel kezdve a termékfejlesztésen és az értékesítésen át a befektetési pitch kidolgozásáig az egyetemisták átfogó képet kapnak a vállalkozásindítás alapjairól.
Az inkubációs program azzal zárul, hogy az egyetemi startup csapatok bemutathatják a tanultak alapján projektjeiket a nagy befektetők és iparági szakemberek előtt. A kiválasztott, igényes munkát felmutató startupok egyikének jár a 20 milliós kezdőbefektetés. Magyarországon és külföldön élő magyarok is nevezhetnek a Hiventures programjába. A feltétel, hogy a csapat legalább egyik tagja legyen egyetemista.
Május 23-ig lehet jelentkezni, legalább kétfős csapatok indulhatnak. Egyetemi partnerként részt vesz a programban a győri Széchenyi István Egyetem, szakmai partnerként pedig a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, a Hungarian Startup University Program és az Adria Port.
M. A.
Forrás: mti