Musashi kétkardos iskolája Magyarországon - kendo, kenjutsu, iaido, iaijutsu, kard, japan, japán, harcművészet, kétkardos, két kardos, kard, kardvivás, vívás

|
Musashi élete első - halálos kimenetelű - párviadalát 13 évesen vívta meg, 16 éves korában már részt vett a Japán egyesítéséhez és a Tokugawa-shogunátus megalapításához vezető Sekigahara-i csatában. Élete során mintegy hatvan párviadalt vívott, de nem talált legyőzőre.
Utolsó éveiben írta meg "Az Öt Elem Könyvé"-t, ami a két kardos vívási és hadviselési taktika esszenciájának tekinthető. A Niten Ichi Ryu technikái nélkülözik a "látványelemeket", az "eltúlzott" mozdulatokat. A Niten Ichi Ryu lényegi elemének tekinti a küzdelem során a megfelelő időzítést és az ellenféltől való helyes távolság megtalálását. A Niten Ichi Ryu kardtechnikáit a valós küzdelmi szituációnak megfelelően párosan gyakoroljuk. A gyakorlás - "keiko" - során az alábbi formagyakorlatokat végezzük:
Az iskola központi edzőterme Japánban, Kyushu szigetén található, Kokurában.
Miyamoto Musashi Miyamoto Musashi - teljes nevén Shinmen Musashi-no-Kami Fujiwara no Genshin - 1584-ben született. Apja Shinmen Munisai szintén a kardforgatás mestere volt így már akkor elkezdte átadni a tudását Musashi-nak, amikor az még kisgyermek volt. Úgy tudni, Munisai 1592-ben bekövetkezett halála után Musashi egyik nagybátyja folytatta a gyermek tanítását. 1615-ben az Ogasawara család meghívására, a háborúkban és párbajokban szerzett tapasztalatai miatt, mint "építési felügyelő" részt vett az Akashi várkastély építésében. Élete utolsó éveiben a Hosokawa család meghívására Kumamotóba érkezett, ahol idejét tudásának átadásával, művészeti alkotások készítésével és tapasztalatainak leírásával töltötte. A filozófus A Hosokawa klán vezetőjének kérésére 1643-ben hozzákezdett harcművészetének esszenciáját, a harcviselés stratégiájáról alkotott nézeteit magába foglaló "Az Öt Elem Könyvé"-nek (Go-Rin-no-Sho) megírásához. A mára kultikus művé vált alkotás számos japán és nemzetközi kiadást élt meg. Halála előtt befejezett utolsó filozófikus műve a "Dokkodo", amelyben az önfegyelem 21 szabályának összefoglalásával igyekezett követőinek útmutatást adni a mindennapi élet és a harcművészet számos területén. A művész Bár Musashi-t elsősorban mint harcművészt tartjuk számon, az élete során készített számos tusfestménye és fafaragása - amelyeket nemzeti kinccsé is nyilvánítottak - méltán hirdetik az alkotó tökéletességre törekvési szándékát.
Állandó programjainkat tekintse meg facebook oldalunkon!
További információkért látogasson el weboldalainkra itt! vagy
vagy a hnir.hungary@google.com e-mail címen várjuk az érdeklődők leveleit.
|