Elképesztő innovációval rukkol elő a Grinsect startup

Rovarliszt nagyobb mennyiségű előállítására alkalmas üzemet nyit a Grinsect startup. A terméket fekete katonalegyekből állítják majd elő, takarmányként lehet majd használni a kész lisztet.
Maga a rovarliszt fogalma az újdonság erejével hat, a takarmányozás terén is innovatív ötletnek számít a Grinsect megvalósításra váró ötlete. A fekete katonalegyekből előállított lisztjüket nagyobb mennyiségben óhajtják előállítani, ezzel a hazai és nemzetközi piacokra is óriási előnnyel törhetnek be.
A rovarliszt ugyanis fantasztikus fehérjeforrásként szolgálhat az állatok takarmányozásában, viszont világszinten is csak tízéves hagyománya van, Magyarországon pedig csak a Grinsect foglalkozik a rovarok tenyésztésével és feldolgozásával. Forráskúton tartanak fenn egyelőre egy kis üzemet.

Légy
A világ több területén is szó van róla, hogy a rovarokban a jövő: sokan vannak, szinte kiapadhatatlan forrást biztosítanak, fehérje- és tápanyagtartalmuk pedig magas. Az emberi fogyasztásukról megoszlanak a vélemények, de tény, hogy állatok élelmezésében nem ördögtől való a használatuk. Egyelőre a halak takarmányozásában érnek el kiemelkedő teljesítményt, de ha az európai uniós szabályozás változik, a patások etetésében is nagy szerepe lehet a lisztnek.
A magas fehérjetartalmú eleség baromfik és sertések számára is adható lesz, amennyiben az EU módosít a szabályozásokon. Az olcsóbb lisztre azonnal megnőne a kereslet, az előnyből induló Grinsect pedig hamar hazai és nemzetközi sikereket érhet el. Mivel gyakorlatilag ismeretlen termék lévén a rovarrisztnek nincs felvevőpiaca, a piacedukációnak nagy szerepe van az elkövetkezendő hónapokban, években.
A termelés az automatizált gyárban 2022 első negyedévében már megindulhat. Az Impact Ventures szállt be a bizniszbe 570 millió forinttal, amelyből sikeresen elindulhat a tömegtermelés, az eddigi napi 200 kiló termék előállítása napi 600 kilóra növelhető.
M. A.
Forrás: VG